Lviv Startup Club 13.0 Summary

lv st c 13У суботу, 18 вересня 2010 р. у конференц-залі готелю Дністер відбувся Lviv StartUp Club 13. На цей раз зустріч присвятили обговоренню мобільних апплікацій.

Першим виступив засновник Startupline Ростислав Чайка із оглядом ринку мобільних технологій. Ростислав розповів присутнім про історію смартфонів, їх можливості та мабутнє. Цікавими виявились і Топ-10 можливостей мобільних технологій. Тут варто відзначити розпізнавання музики ( наприклад, Ви йдете вулицею, чуєте гарну мелодію, записуєте її на телефон, а він, у свою чергу, відшукує та завантажує її з інтернету), інженерні додатки (вимірювання кутів меблів, стін тощо), навчальні програми (симулятор гри на гітарі), медицина, бізнес і т.д.

Торкнувся доповідач і майданчиків продажу апплікацій, а саме App Store, Android Market, Ovi Store, Palm App Catalog та ін. Варто зазначити, що Android Market стартував трішки пізніше, ніж App Store. Відтак, Iphone чітко тримає лідерство, нараховуючи 5 млрд завантажень.

Ростислав Чайка "Огляд ринку мобільних технологій"

Ростислав Чайка "Огляд ринку мобільних технологій"

Підсумовуючи свою доповідь, Ростислав зазначив, що дуже скоро телефон стане своєрідним першим помічником людини. А розробники ж намагатимуться додати до апарату усе можливе, що могло б стати нам в нагоді

Далі слово надали співзасновнику компанії Artfulbits Олександру Кучеренко, який розповів про “Основні інструменти розробки під Android”. «Ринок смартфонів росте. Сьогодні найважливіші його гравці – це Apple, Android, BlackBerry, Symbian», – зазначив Олександр. Він додав, що ми чітко бачимо 2 великі конкуренції. Якщо хочете заробити – Вам пряма дорога в App Store. Адже річ у тім, що Apple дуже багато віддає маркетингу. Не рідкісні ситуації, коли компанія сама починає рекламувати Ваш продукт.

Олександр Кучеренко “Основні інструменти розробки під Android”

Олександр Кучеренко “Основні інструменти розробки під Android”

Щодо Android, то кількість його активацій сьогодні досягла 200 тис. на день. На відміну від Iphone, він надає людям більше можливостей і вибору, тому його популярність зростає. Що важливо, розробку під Android можна вести на 3 операційних системах .

“Якщо Ви вирішили писати мобільні апплікації, то Вам варто розвивати їх і робити реліз, як мінімум раз на два тижні, – порадив співзасновник Artfulbits , – Це допоможе тримати програму на плаву. Бажано розробляти план і не публікувати усе відразу. Клієнт бачитиме, що Ви розвиваєтесь і це його приваблюватиме (До речі, Android пережила 5 релізів системи). Якщо ж Ваш продукт досягнув успіху та популярності, то зробіть його …безкоштовним. Напишіть дві версії: повну платну і безкоштовну, але з рекламою. Це також допоможе у розкрутці + захистить від піратства”.

Наостанок, Олександр проаналізував невеселу ситуацію в нашій державі. Відомо, що Україна посідає 140 місце в рейтингу введення бізнесу. Гроші не хочуть працювати з нами, міжнародні платіжні системи дозволяють здійснювати лише оплату послуг, а одне переведення чеку в готівку займає 90 днів. Хоча не все так погано. Команія HTC відкрила офіс в Україні, а це означає, що зацікавленість в українському ринку є.

Далі відбувся обмін ідеями та Speedworking. Учасники жваво розпочали тематичне обговорення та спілкування. Опісля охочі зробили перерву на каву.

speedworking

speedworking

Після перепочинку слово надали Андрію Павліву, який поділився з присутніми історією успіху “Thick Buttons”, продемонструвавши веселу і оригінальну презентацію. Андрій розповів про шлях свого стартапу, патентування, подорож до США, співпрацю з однією з найкращих PR-агенцій силіконової долини і корисне ревю у відомому блозі афро-американця. Сюжет про “Thick Buttons” з`явився навіть на каналі Discovery. Відтак апплікація увійшла до Топ-10 на Android Market. І все це завдяки простим і випадковим знайомствам. «Не завжди варто шукати гроші, варто шукати осіб, які зведуть тебе з правильними людьми»- резюмував доповідач.

Андрій Павлів "Історія розвитку ThickButtons"

Андрій Павлів "Історія розвитку ThickButtons"

Андрій Павлів додав, що не завжди треба дивитись на маркет-лідерів. Наприклад в Iphone присутня страшенна конкуренція. А от, якщо існує ринок, де нікого немає крім Вас, на ньому варто сфокусуватись. «Не думайте, що технологія розвиватиметься сама. У Вас має бути бажання довгострокового інвестування»- підсумував доповідач.

На завершення конференції виступив розробник доволі відомої гри “Huje Tower” Максим Гринів. Макс розвіяв учасників, пострибавши кілька разів на одній руці, після чого заглибився в історію створення апплікації. Виявляється, хлопець запустив дві версії “Huje Tower”: flash і Iphone. Згодом підвернулась непогана пропозиція, тому Максим зняв гру з AppStore і інтегрував у неї рекламу MTV. Апплікація трималась на верхівках рейтингів, завантажування сягнули відмітки 1000 на день (сьогодні – 50).

Сам Максим встигав подоружавти світом і девелопити, лежачи з ноутбуком на піску біля моря. Як зізнався хлопець, сьогодні у нього в наявності 5 ідей, і для їхнього втілення в життя він вже збирає команду. А дивлячись на “Huje Tower”, можемо тільки уявити, які приємні ігрові сюрпризи очікують на нас в майбутньому.

Максим Гринів “Як просунути апплікацію в AppStore”

Максим Гринів “Як просунути апплікацію в AppStore”

Опісля учасники зустрічі ще довго не могли розійтись: усіх сповнювали враження та ідеї, якими хотілось поділитись один з одним. Зрештою, з впевненістю можемо сказати – незадоволених не залишилось! Тож на наступний Lviv Startup Club 14 на тему “Software as a Service” очікуйте вже 23 жовтня.

P.S. з останнім звітом ситуації на ринку мобільних апплікацій можна ознайомитись тут

Коментарі:

Олександр Кучеренко, співзасновник Artfulbits

Добре, що є такі зустрічі, добре, що у людей є інтерес до цієї справи. Та хотілось би більшого залучення інших компаній. Львівські фірми згідні поділитись своїм досвідом, але бажано, щоб сюди приїжджали і компанії з більш глобальним характером. Нам не вистачає частіших приїздів інвесторів та венчурних фондів, які б себе презентували.

Максим Гринів, незалежний розробник

Зустріч нічого так, прикольно =) Я не почув усіх, хто виступав, але ті, хто говорили переді мною, робили це дуже цікаво. Я думав, що тут буде стандартна нудна фігня, а було класно.Рідко буває, коли на таких конференціях дійсно цікаво когось послухати. Когось, хто дає корисну і потрібну інформацію, а не тупий технологічний шум.

Відгуки:

Аня Палюх, студент
Сьогодні я перший раз потрапила на Старп Ап Клуб. І раніше читала про таку подію, але дуже не вникала в це, пропускала між вуха. Коли переглянула скільки часу буде тривати, то подумала що там певно буде нудно і т.д. Але таки помилилась :)

Нам всім так сподобалось!!! Це такий собі новий досвід для студентів-програмістів. Хоча зараз для нас досить важко задевелопити якусь свою ідею, країна нічим не допоможе. А свого капіталу нема… Шкода…

Фото з події : http://picasaweb.google.com/startuplviv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Найближчі події

    Всього 0/0 з Active

    Генеральний партнер
    Золоті партнери